Managed Services
A hálózati és az IT Security megoldások szakértője
A hálózati és az IT Security megoldások szakértője
Ma a digitális identitásvédelem az egyik legfontosabb szempont, amire a szervezeteknek összpontosítaniuk kell, ugyanis ez a munkavállalók és a vállalati rendszerek közötti biztonságos kommunikáció alapja. De konkrétan miért is ennyire fontos a digitális identitásvédelem? Valamint milyen gyakorlatokkal és megoldásokkal védhetik meg magukat a vállalatok a kibertámadásoktól? Választ adunk a kérdésekre!
A kiberbiztonsági fenyegetések egyre növekvő mértékben veszélyeztetik a vállalatok működését. A hackerek folyamatosan fejlesztik módszereiket, hogy hozzáférjenek az érzékeny adatokhoz és rendszerekhez. Mindez arra készteti a vállalatokat, hogy ne csak technológiai megoldásokkal, hanem átfogó oktatási programokkal is védekezzenek.
A home office számos előnnyel jár mind a munkavállalók, mind a munkaadók számára. Lehetővé teszi a rugalmas munkavégzést, csökkenti az ingázással járó idő- és költségráfordítást, valamint javítja a munka és a magánélet közötti egyensúlyt. Emellett a vállalatok számára megtakarítást jelenthet az irodahelyiségek és infrastruktúra fenntartásában. Azonban a távmunka bevezetésével új informatikai kihívások és biztonsági kockázatok is megjelentek, amelyekre fel kell készülni.
A digitális korban a kibertámadásoknak minden vállalat ki van téve, de jó tudni, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások különösen sérülékenyek. A kisebb cégek gyakran korlátozott erőforrásokkal rendelkeznek, így nehezebben tudják megvédeni magukat a kiberfenyegetésekkel szemben, pedig a megfelelő stratégiával könnyen biztonságban tudhatnák magukat.
Az IT biztonság minden vállalat számára kulcsfontosságú. A technológiai infrastruktúra összetettsége, a távmunkával kapcsolatos kihívások és az egyre gyakoribb kibertámadások rejtett kockázatokat hordoznak magukban, amiket gyakran nehéz időben felismerni. Ezek a rejtett veszélyek komoly fenyegetést jelentenek a vállalatok számára.
A modern vállalati IT környezet egyre komplexebbé válik. Ezzel párhuzamosan a kibertámadások száma és kifinomultsága is folyamatosan növekszik. Ebben az új valóságban a hagyományos biztonsági megközelítések, amelyek a vállalati hálózat peremére koncentrálnak, már nem elegendőek. Itt lép be a képbe a zero trust, azaz a nulla bizalom modell, amely forradalmasítja az IT biztonságot. De mit is jelent pontosan a zero trust, és hogyan alkalmazható sikeresen? Csak olvasson tovább, és választ kap a kérdéseire!
A digitális kor vívmányai páratlan lehetőségeket kínálnak a vállalkozásoknak, azonban ezzel párhuzamosan újabb és újabb kihívásokat is előidéznek. Az egyik legveszélyesebb fenyegetés, mely rohamtempóban terjed és még a sebezhetetlennek hitt vállalatokat sem kíméli, az a zsarolóvírus.
Mint tudjuk, a biztonsági kamerarendszerek segítségével a vállalkozások felügyelhetik telephelyüket, megelőzhetik a lopásokat és betöréseket, valamint hatékonyabban reagálhatnak az esetleges bűncselekményekre. Azonban a biztonsági rendszerek szerepe ma már ennél sokkal többet takar: a modern technológia kreatív és innovatív módon használható fel az üzleti folyamatok javítására és a hatékonyság maximalizálására.
A kibertérben az emberi tényező a leggyengébb láncszem – sokszor hallhattuk már ezt a kijelentést. A hackerek ugyanis előszeretettel használják ki az emberi hibákat, hogy hozzáférjenek az érzékeny adatokhoz vagy rendszerekhez. Adathalász e-maileket, social engineering támadásokat és egyéb kifinomult technikákat alkalmaznak azért, hogy rávegyék a minimális biztonsági tudatossággal rendelkező személyeket jelszavaik felfedésére vagy a rosszindulatú linkekre való kattintásra.
A digitális világban folyamatosan változó és egyre erősödő kihívásokkal kell szembenéznünk. Az IT biztonság körüli tévhitek sokszor még inkább megnehezítik ezen kihívások kezelését. Ahogy technológiánk fejlődik, úgy merülnek fel újabb és újabb misztifikált elképzelések, amelyek torz képet festenek a biztonsági kérdésekről.
Sokszor természetesnek vesszük, hogy a számítógépek és egyéb technológiai eszközök mindig rendelkezésre állnak, és mindig a megfelelő módon működnek. Csak amikor valami nem úgy történik, ahogyan azt megszoktuk, akkor tudatosul bennünk, milyen fontos is az informatikai rendszerek karbantartása és felügyelete. Pedig lehet ezt jobban is csinálni!
A vállalkozások korszerű működésének elengedhetetlen eleme az informatika. Azonban sok cég úgy érzi, hogy túl nagy terhet ró rájuk az IT infrastruktúra fenntartása, miközben nem biztosak abban, hogy a kiadott összeg maradéktalanul megtérül. Ezért egyre többen döntenek a hatékonyabbnak és gazdaságosabbnak tűnő kiszervezett szolgáltatások mellett.
„Semmitől!” – sokan egyből ezt a választ vágnák rá a kérdésre, ugyanis ezzel a gondolattal ringatják magukat hamis biztonságérzetbe. A kisvállalkozások körében gyakori tévhit, hogy túlságosan kicsik ahhoz, hogy célponttá váljanak. A nagyok pedig áttörhetetlen falak védelmét élvezik – legalábbis ezt hiszik. A hit, hogy nincs mitől tartani, magabiztossá tesz bennünket. Azonban manapság, amikor az e-mailek, linkek, sőt még az SMS-ek és telefonhívások is fenyegetést rejthetnek magukban, a kényelmes naivitás veszélyes illúzió lehet.
A kiszervezett informatika egyre népszerűbb a vállalati környezetben, és bár sok előnyét elismerik, még mindig számos tévhit kering körülötte. Ezek a téves elképzelések gátolják azokat a vállalkozásokat, amelyek körültekintően és hatékonyan szeretnék kezelni informatikai infrastruktúrájukat. Cikkünkben azonban most egyszer és mindenkorra eloszlatjuk a kiszervezett IT-val kapcsolatos leggyakoribb mítoszokat!
Az irodai környezet határainak ledőlésével, ma már szinte bárhol lehet dolgozni: kávézóban, étteremben vagy éppen a repülőtéren. A nyilvános helyeken töltött idő alatt a legtöbben a könnyen elérhető nyílt hálózatra, azaz a nyilvános WiFi-re csatlakoznak. Ám ezen látszólagos kényelem mögött, olykor súlyos kiberbiztonsági kockázatok rejtőznek, amelyekről érdemes tudni és felkészülni rájuk.
Az informatika és a környezetvédelem nem összeegyeztethetetlenek egymással, sőt, az IT-ban rengeteg zöld lehetőség rejlik. A PANOR-nál ezt szem előtt tartva végezzük munkánkat, ugyanis hiszünk benne, hogy néhány egyszerű lépéssel is hozzájárulhatunk a fenntartható jövőhöz.